Poznaj naszych panelistów, którzy poprowadzą wykłady podczas Doggy Day 2024:
Sala duża na 200 osób:
WYKŁAD: Alternatywna metoda komunikacji – co trzeba zrobić aby nauczyć psa „mówić” ?
GODZINA: 11:00-11:45
PROWADZĄCY: Natalia Zielińska z Salto&Nat
Nasze miejsce powstało z pasji do psiaków oraz uwielbienia do ich opiekunów ❤ Pracuję z psami i mam kanały edukacyjno-rozrywkowe na social mediach @salto_nat. Chcąc połączyć moje doświadczenie i miłość do psów, tworzyć będziemy dla Was wyjątkowe akcesoria dla psiaków. Mamy nadzieję, że sezonowe kolekcje oraz unikalność projektów, to coś co pokochacie jak My !
Czy wiesz co każdego dnia próbuje „powiedzieć” Ci Twój pies ?
Myślisz, że nauczenie go mówić ulepszyłoby Waszą relację ?
Nati Zielinska, trenerka oraz coach relacji psio-ludzkich opowie czym jest alternatywna metoda komunikacji z psem. Dowiecie się od czego zacząć oraz co należy robić aby trening był skuteczny, a Wasza codzienna komunikacja weszła na jeszcze wyższy level.
WYKŁAD: Między terapią a szarlatanerią –rozwiązywanie problemów z zachowaniem i zdrowiem psów oparte na dowodach naukowych
GODZINA: 12:30-13:15
PROWADZĄCY: Marta Lichnerowicz SILVA LUPUS
Mgr inż. Marta Lichnerowicz – zootechnik, technik weterynarii, pedagog, trener i zoopsycholog. Od 1998 roku związana z praktyczną praca z psami. Od 2009 roku prowadzi Centrum Szkolenia Silva Lupus przygotowując do zawodu zoopsychologów i trenerów psów. Uwielbia pogłębiać wiedzę dotyczącą zwierząt stąd co roku bierze udział w kilkunastu szkoleniach branżowych.
Prywatnie pracuje jako służąca dla stada 16 psów.
Podczas wykłądu będą mogli Państwo dowiedzieć jak odróżnić „znachora” od fachowcva, oraz jak bezpiecznie stosować zioła, suplementy i terapie behawiorlane aby zakończyły się sukcesem dla Waszego czworonoga.
WYKŁAD: Czy te psy się bawią? Analiza psich interakcji
GODZINA: 14:00-14:45
PROWADZĄCY: Wojtków Szkolenia
Naszą misją jest szerzenie edukacji o psach, ich potrzebach i emocjach oraz pomaganie osobom, które chcą pracować z psami – profesjonalnie lub amatorsko. Tworzymy społeczność osób, które w pracy z psami stawiają na empatyczne podejście i dobrostan zwierząt oraz poszukiwanie wartościowej i najnowszej wiedzy naukowej. Dostarczamy materiały edukacyjne w postaci kursów online, webinarów czy książek, organizujemy kursy zawodowe dla przyszłych trenerów i behawiorystów, szkolenia dla psów i ich opiekunów oraz tworzymy przyjazne i bezpieczna akcesoria takie jak saszetki treningowe, szarpaki czy smycze i obroże.
Nierzadko obserwując interakcje psów opisujemy ją jako zabawę. Psy się ganiają, skaczą, robią ukłony. Ale czy obydwa psy faktycznie czerpią radość z tego spotkania? Czy to na pewno zabawa czy może coś innego się tam dzieje? O psiej zabawie, rywalizacji i poznawaniu się będą rozmawiać Zosia i Piotr Wojtków.
Sala mała na 50 osób:
WYKŁAD:Podstawy pierwszej pomocy psu, obowiązkową pozycją dla przewodników cywilnych i w służbach.
GODZINA: 11:45-12:30
PROWADZĄCY: PROJECT K9 MED
Tomasz Stępień- właściciel i założyciel firmy PROJECT K9 MED®, która realizuje programy treningowe z zakresu ratownictwa psów i ludzi, zarówno w środowisku cywilnym, jak i taktycznym.
Posiada status Affiliate Provider oraz jest instruktorem amerykańskiej firmy K9 MEDIC®
Ponadto posiada uprawnienia instruktorskie: „STOP THE BLEED”, Ratownictwa Pola Walki i Pierwszej Pomocy .
Jest byłym dowódcą policyjnej jednostki K9, przewodnikiem psa szkolonego do poszukiwań w terenie otwartym i nawigatorem w grupach SAR, oraz przewodnikiem dwóch psów rasy Owczarek Niemiecki, wyszkolonych między innymi do udziału w kursach K9 TCCC/TECC, w charakterze psów demonstracyjnych .
Wielokrotnie startował z psami podczas zawodów z cyklu Hard
Dog Race.
Dotychczas przekazał swoją wiedzę kilkudziesięciu zespołom K9 , z szerokiego spektrum służb mundurowych w Polsce, jak również przewodnikom psów z grup SAR oraz Policji Austrii, Holandii, Danii i Szwecji. Po wybuchu wojny na Ukrainie , rozpoczął cykl szkoleń z zakresu K9 TCCC/TECC dla przewodników psów z Mobilnego Centrum Ratownictwa, Sił Zbrojnych, Policji, Gwardii Narodowej, SBU i Sił Specjalnych.
Wykład będzie obejmował zagadnienia:
1. Wprowadzenie do tematu K9 First Aid
2. Apteczka pierwszej pomocy
3. Bezpieczeństwo własne i zwierzęcia na miejscu zdarzenia
4. Budowa anatomiczna psa-wybrane aspekty
5. Prawidłowe parametry psa, ich badanie i kontrola
6. Ocena stanu ogólnego K9, niepokojące objawy, badanie urazowe
7. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
8. Transport poszkodowanego psa.
WYKŁAD: Razem na polowanie! Praca z popędem łowieckim poprzez zabawę.
GODZINA: 13:15-14:00
PROWADZĄCY: Psiołączeni- holistyczna praca z psem
Dominika Dzwonkowska- zoopsycholog, trener psów, instruktor tropienia, noseworku i założycielka szkoły Psiołączeni.
Prywatnie przewodniczka dwóch adopciaków, Bezy i Luckiego.
Pasjonatka pracy węchowej jako narzędzia do terapii behawioralnej psów. Zrozumienie potrzeb, emocji i komunikacji to podstawa mojej pracy z zachowaniami problemowymi
W trakcie wykładu dowiecie się jak wykorzystać elementy łańcucha łowieckiego do pracy z silnym pobudzeniem u psów i jak wprowadzenie psu alternatywnych zachowań opartych na zabawie może wpłynąć na funkcjonowanie psa w pobudzeniu.
WYKŁAD: Dopsienie, czyli czy, kiedy i jak wprowadzić kolejnego psa do naszego stada? O komunikacji, dobrostanie, przyjaźni i byciu fair wobec psów.
GODZINA: 14:45-15:30
PROWADZĄCY: Bliżej psa – Adrianna Bader
Adrianna Bader – psia terapeutka, opiekunka Bambi, Karmela i kotki Gdzioszki.
“Lubię patrzeć na psy, słuchać tego co mówią, nawet kiedy to są rzeczy smutne i trudne. Sednem mojej pracy jest dążenie do tego, żeby pies czuł się dobrze, a niekoniecznie, żeby był grzeczny, bo wierzę, że tego w głębi serca chcą kochający opiekunowie. Szkolę się głównie w psiej komunikacji, kulturze socjalnej psów i psowatych oraz w tematach związanych z regulacją układu nerwowego. Wraz z Magdą Berecką prowadzę podcast Rodzicielstwo Pieskości o życiu z psem, jako równorzędną istotą.
Międzypsia przyjaźń jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, których można być świadkiem. Obserwowanie kiedy pies wzmacnia się pod wpływem przyjaciela, odkrywa radość z zabawy albo zasypia spokojnie obok to marzenie wielu opiekunów. Niestety nie zawsze psy się dogadują, a czasem złą decyzją adopcyjną można doprowadzić do zagrożenia zdrowia lub życia jednego z psów. Na wykładzie opowiem o tym jak (i czy w ogóle) powiększać rodzinę, żeby wszystkie strony na tym skorzystały i porozmawiamy o Waszych obserwacjach o wątpliwościach w kwestii dopsienia.